داستان یک اتحاد

«ایکفش چیست؟»

ایکفش اولین سامانه اینترنتی هوشمند عمده‎فروشی کفش و دمپایی در ایران می‎باشد که با هدف رشد و توسعه صنعت کفش در ایران و خاورمیانه ایجاد شده است. هدف اصلی این سامانه از بین بردن واسطه‎ها و خدمت‎رسانی صادقانه به تمام فروشندگان کفش و دمپایی در ایران و کشورهای همسایه می‎باشد. مهندس علی‎اصغر جهانگیر صاحب امتیاز این وب‎سایت با تکیه بر دانش فنی خود در زمینه تولید کفش و دمپایی، و استفاده از تجربه پیشینیان در این مسیر پای نهاده است. امید است این ایده بتواند به رشد روزافزون صنعت کفش و دمپایی ایران کمک شایانی کند.

«تجربه پیشینیان»

شاید سال ۱۳۵۰ که حاج ابوالفضل کاشفی (از عمده‌فروشان باسابقه ) در چهارسوق بازار تهران شاگردی حاج عباس سعیدی نژاد (از بنیان‌گذاران صنعت کفش ماشینی در ایران و مالک کارخانه پیام،پاما و… ) را می‌کرد فکرش را هم نمی‌کرد که پسردایی‌هایش با استفاده از تجارب پیشینیان و ابتکار و انرژی ناشی از نیروی جوانی چنین بنیادی را بنا نهند.

بلاشک تجربه بزرگ‌ترهایمان در صنعت کفش، پشتوانه بزرگی برایمان بوده است و همواره چه درزمینهٔ فنی و چه درزمینهٔ کسب‌وکار از آن‌ها مطالب بسیار ارزشمندی را آموخته‌ایم (خدا اجرشان دهد انشاءلله)

اینجا جایی است که تجربه بزرگ و ارزشمند پیشینیان با مهندسی کامپیوتر و مکانیک و هوافضا ترکیب می‌شود و نتیجه شگرفی می‌دهد.

مهندس محمدرضا جهانگیر فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر به راهنمایی بستگانی همچون حاج‌آقا کاشفی باسابقه در کار تولید و فروش کفش ماشینی و دمپایی در سال ۱۳۷۸ پا به عرصه صنعت کفش می‌گذارد و با نگاهی متفاوت و رویکرد صداقت برای پیشرفت به تولید و پخش و عمده‌فروشی محصولات کفش و دمپایی در قم می‌پردازد

به قول خودش باید طوری باشید که مردم بتوانند روی حرف شما حساب کنند.

سال‌ها گذشت و کم‌کم تولید دمپایی و کفش‌های ماشینی در شهر قم گسترش یافت تا جایی که امروزه آمارها نشان می‌دهد که بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی کفش ماشینی در قم فعال هستند که فضای اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نفر در این صنعت را فراهم آورده‌اند.

با ایجاد و گسترش روزافزون خوشه صنعتی کفش و دمپایی در شهر قم پتانسیل لجستیک و عمده‌فروشی با مرکزیت بازار بزرگ عالیباف نیز به‌سرعت ایجاد و بهبود یافت تا جایی که موقعیت‌های مناسبی از طرف پخش‌کننده‌ها، بنکداران باربری‌ها و حتی پست جمهوری اسلامی ایران برای این صنف فراهم آمد.

«اتحاد دو برادر»

مهندس علی‌اصغر جهانگیر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران با پیشنهاد و راهنمایی برادر، بسیار قدرتمند و پرتوان به‌عنوان یک نسل سومی کفش دست‌به‌کار شد و واحد تولیدی ایجاد کرد که کمتر از یک سال توانست با تکیه‌بر تجارب بزرگ‌ترها و دانش فنی خویش به یکی از بهترین‌ها درزمینهٔ کفش ماشینی تبدیل شود. دوستان به شوخی به او میگویند که لابد کفش‌های فضایی برای فضانوردان تولید می‌کنی!

و‌ اما در پس پرده رشد ‌صنعت کفش در ایران، علم و فنّاوری مخصوصاً در فضای مجازی به‌شدت در حال پیشرفت بود و دنیا دچار دگرگونی شدیدی در نوع ارائه محصولات شد. با بهبود نرم‌افزارهای ارتباط اجتماعی مثل تلگرام خریدوفروش‌های فیزیکی جای خود را به خریدوفروش‌های اینترنتی با پشتوانه فیزیکی داد.

فضای مجازی و اینترنت به‌شدت گسترش یافت و دنیا دگرگون شد.

سال‌هایی را تجربه می‌کنیم که سرعت اینترنت روزبه‌روز در حال افزایش و پتانسیل فضای مجازی روزبه‌روز در حال گسترش است و کسب‌وکارهای اینترنتی یا وابسته به اینترنت یکی پس از دیگری سروکله‌شان پیدا می‌شود

کسب‌وکارهایی که در کمال ناباوری انقدر مورد اعتماد مردم، مفید و خدمت رسان مردم هستند که به مرجعی برای بسیاری از کالاها و‌ خدمات تبدیل می‌شوند مثل اسنپ یا دیجی کالا و…

و حالا صنعت دمپایی و کفش ماشینی نیز با یک بزنگاه تاریخی گره می‌خورد و یک رویا به دست مهندس علی‌اصغر جهانگیر و به کمک برادر و دوست صمیمی او به حقیقت می‌پیوندد و اولین سامانه هوشمند عمده‌فروشی کفش و دمپایی در فضای مجازی متولد می‌شود.

در این میان البته یاری یک دوست که دکتری مکانیک دارد و استاد دانشگاه است بسیار نتیجه‌بخش بود آقای دکتر علیرضا امیری بزرگوار که مدیریت پروژه ‌ایکفش را بر عهده دارد و بی‌شک بدون یاری ایشان امکان ارائه این درجه از کیفیت در کار امکان‌پذیر نبود.

حالا سه دوست، سه رفیق و سه همکار هرکدام با یک دنیا تجربه و علم به‌عنوان مدیران این سامانه برای شما فضایی فراهم آورده‌اند که به‌راحتی درزمینهٔ کفش و دمپایی تحقیق کنید و هر آنچه را نیاز دارید بیابید و انتخاب کنید.

امیدواریم که نتایج حاصل از این حرکت ملی به رشد جایگاه صنعت کفش ایران در دنیا و خاورمیانه بینجامد و بتوانیم باعث رونق فضای کسب‌وکار این صنعت در کشور عزیزمان شویم.

 

«و من الله توفیق»

علی اصغر جهانگیر